VILLEROY & BOCH

Porcelanowa klasyka i nowoczesność

cat_villeroy_boch

Rok 1748. Francois Boch, tytularny „Bombardier du Roi” – Bombardier Królewski, wraz z trzema synami zakłada manufakturę porcelany. Pierwszym rynkiem zbytu staje się Luxemburg. Syn Pierre-Joseph składa w roku 1766 w rządzie austriackim wniosek o pozwolenie na założenie manufaktury w Luxemburgu.

Z wielu oferentów Maria Teresa wybiera właśnie jego. Nowa manufaktura staje wielkim krokiem w przejściu do produkcji na skalę przemysłową. Jako szczególne wyróżnienie i uznanie, otrzymuje tytuł „Manufacture Impériale et Royale”. Pierwsza seria zastawy porcelanowej Alt Luxemburg staje się marką rozpoznawalną na całym świecie. W roku 1809 Jean-François Boch kupuje budynek byłego zakonu Benedyktynów w Mettlach / Niemcy. Barokowa budowla zostaje zamieniona w nowoczesny, wysoko zmechanizowany zakład produkcji porcelany i siedzibę firmy Villeroy & Boch.

Na targach handlowy w Berlinie w roku 1829, firma została wyróżniona złotym medalem. Zapoczątkowało to serię wielu krajowych i międzynarodowych wyróżnień i nagród. W roku 1843 ogromne zamówienia były wysyłane do Paryża, Warszawy, Londynu, Moskwy i St. Petersburga. W 1850 pierwsze zamówienia dotarły do południowej Ameryki.

Dzisiejsze produkty firmy Villeroy & Boch to klasyka, elegancja, ale też i nowoczesność na najwyższym poziomie, które inspirują do stwarzania własnych kompozycji.